Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

UAM rekrutuje od 1 czerwca 2018 roku
Wiadomość, opublikowana 01-06-2018
Wyniki rekrutacji
Wiadomość, opublikowana 12-07-2018

13 lipca poznamy wyniki tegorocznej rekrutacji. W tym roku zainteresowanych studiowaniem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu było znacznie więcej niż w latach ubiegłych.

Więcej...
Nowy numer Życia Uniwersyteckiego
Wiadomość, opublikowana 25-06-2018

Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego" do poczytania na lato!

Więcej...
Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami 24-27 września 2018 r.
Wiadomość, opublikowana 19-06-2018

Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, serdecznie zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami, rozpoczynających I rok studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzydniowe spotkanie adaptacyjne.

Więcej...
Nowa powieść Ryszarda Ćwirleja
Wiadomość, opublikowana 13-06-2018

"Pójdę twoim śladem" to kolejna, czwarta już powieść niezwykle popularnego cyklu poznańskich kryminałów, której bohaterem jest komisarz Antoni Fischer. Tym razem autor powieści Ryszard Ćwirlej odsłoni przed czytelnikami tajemnicę pierwszego śledztwa prowadzonego przez poznańskiego policjanta.

Więcej...
Wykład otwarty dla licealistów w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 07-06-2018

W poniedziałek, 4 czerwca 2018 r., Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM gościł uczniów z XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu,  II Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Więcej...
Pedagogika i Pedagogika Specjalna WSE - UAM na pierwszym miejscu! Ranking kierunków studiów Perspektywy 2018
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

W informacjach o szkolnictwie wyższym pod hasłem Ranking Kierunków Studiów „Perspektywy” 2018 – wśród ocenianych 69 kierunków studiów, w obszarze kierunków społecznych - PEDAGOGIKA i PEDAGOGIKA SPECJALNA, prowadzone na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM zajęły pierwsze miejsca!

Przedstawiamy się zatem wszystkim zainteresowanym najlepszymi kierunkami w dyscyplinach: Pedagogika i Pedagogika Specjalna w polskich uczelniach akademickich – publicznych i niepublicznych jako liderzy. Wydział Studiów Edukacyjnych prowadzący oba te kierunki studiów spełnia w największym stopniu kryteria i wskaźniki tworzące podstawę metodologii Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018, takie jak: prestiż (ocena przez kadrę akademicką), absolwenci na rynku pracy (ekonomiczne losy absolwentów), potencjał akademicki (ocena parametryczna, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, nadane stopnie naukowe), efektywność naukowa ( publikacje, cytowalność, Field-Weighted Citation Impact (FWCI), potencjał dydaktyczny (dostępność kadr wysoko kwalifikowanych dla studentów, akredytacje), które świadczą o NASZYM SUKCESIE!

Więcej...
Konferencja naukowa pod tytułem "Człowiek wobec pytań o sens życia"
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej przy współpracy Koła Studentów Filozofii zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej pod tytułem Człowiek wobec pytań o sens życia,

Więcej...
I miejsce dla kierunku filologia polska w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018
Wiadomość, opublikowana 30-05-2018

Z radością informujemy, że prowadzony na naszym Wydziale kierunek studiów filologia polska zwyciężył w Rankingu Kierunków Studiów przygotowanym w ramach Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018!

Oficjalne wyniki Rankingu Perspektywy 2018

Więcej...
Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 30-05-2018

21 maja 2018 r. Instytut Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM gościł uczniów z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie, Zespołu Szkół Zakonu Pijarów oraz Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu.

Więcej...
Nowy numer Życia Uniwersyteckiego
Wiadomość, opublikowana 30-05-2018

Czerwcowy numer Życia Uniwersyteckiego jest już dostępny na stronie www.uniwersyteckie.pl. A w numerze, jak zawsze najciekawsze informacje z uniwersyteckiego podwórka.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293