Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

UAM rekrutuje od 1 czerwca 2018 roku
Wiadomość, opublikowana 01-06-2018
Nagroda miasta Aalen dla prof. Ilony Koutny z Wydziału Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 31-10-2018

Z radością informujemy, że dr hab. Ilona Koutny, prof. UAM, została uhonorowana nagrodą miasta Aalen za krzewienie języka i kultury esperantystycznej (Aalener Esperanto-Kulturpreis).

Więcej...
Koncert „5 stron świata” w wykonaniu Supergrupy Wydziału Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 30-10-2018

11 października w Ceglarni w Jarosławkach odbył się koncert Supergrupy Wydziału Neofilologii pod hasłem "5 stron świata". Wydarzenie promujące Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w szczególności Wydział Neofilologii UAM, zorganizowało Centrum Kultury Książ Wielkopolski. Było ono wynikiem współpracy obydwu instytucji, aktywnie promujących ideę różnorodności kulturowej, otwartości i tolerancji.

Więcej...
Finał "Akcji-integracji" - podsumowanie
Wiadomość, opublikowana 29-10-2018

7 maja na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbył się finał "Akcji-integracji". Wszystkie działania skupione wokół projektu o tej nazwie miały nadrzędny cel: zwiększyć świadomość społeczności akademickiej na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni uniwersyteckiej.

Więcej...
Miejsca wspólne w Życiu Uniwersyteckim
Wiadomość, opublikowana 26-09-2018

Październikowy numer Życia Uniwersyteckiego akcentuje „Miejsca wspólne” czterech uczelni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza , Uniwersytetu Medycznego , Uniwersytetu Przyrodniczego i Akademii Wychowania Fizycznego.

Więcej...
Otwarty nabór na lektorat języka nowogreckiego z elementami kultury na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 03-09-2018

Zapraszamy do udziału i zapisu na zajęcia lektoratu języka nowogreckiego z elementami kultury Grecji i Cypru. Zajęcia odbywają się w Collegium Novum (Instytut Językoznawstwa, al. Niepodległości 4, Poznań) i prowadzone są przez doświadczonych wykładowców polskich oraz greckich.

Więcej...
O polskich badaniach nad Grimmami w niemieckim dzienniku HNA (Hessische/Niedersächsische Allgemeine)
Wiadomość, opublikowana 03-09-2018

Na podsumowanie pobytu badawczego prof. Elizy Karmińskiej z Wydziału Neofilologii IJ UAM w Kassel w gazecie HNA ukazał się obszerny artykuł poświęcony jej badaniom nad baśniami braci Grimm.

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 21-08-2018

Nowy numer „Życia Uniwersyteckiego” już dostępny. Piszemy m. in. o odkryciach prof. Wydry, który natrafił na nieznany utwór być może samego Reja, ciągłych debiutach prof. Balcerzana, rozmawiamy też z nowym kanclerzem UAM dr Marcinem Wysockim.

Więcej...
Wywiad Moniki Browarczyk z Olgą Tokarczuk w czasopiśmie literackim w hindi "Hansa"
Wiadomość, opublikowana 16-08-2018

W sierpniowym numerze “Hansa” - znanego czasopisma literackiego w hindi - wywiad z Olgą Tokarczuk pt. "Każde życie to epicka powieść”. Rozmowę prowadziła Monika Browarczyk z Zakładu Azji Południowej, Katedra Orientalistyki, Wydział Neofilologii UAM. Jej esej o twórczości autorki został również opublikowany w tym numerze. Możemy też w nim przeczytać tłumaczenie na hindi fragmentu powieści Tokarczuk “Prowadź swój pług przez kości umarłych” w przekładzie Marii Puri.

Więcej...
XIII edycja Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Rosyjskiego 2018-2019
Wiadomość, opublikowana 03-08-2018

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi nabór na XIII edycję Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Rosyjskiego w roku akademickim 2018/2019.

Proponowane studia podyplomowe przeznaczone są między innymi dla osób zatrudnionych w różnych instytucjach i organizacjach utrzymujących kontakty gospodarcze i kulturalne z Federacją Rosyjską i innymi państwami rosyjskiego obszaru językowego. Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być także osoby, zainteresowane doskonaleniem swoich umiejętności przekładoznawczych i podniesieniem kwalifikacji łącznie z przygotowaniem do uzyskania uprawnień tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego. Studia cieszą się także dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli języka rosyjskiego.

Więcej...
Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami 24-27 września 2018 r.
Wiadomość, opublikowana 26-07-2018

Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, serdecznie zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami, rozpoczynających I rok studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzydniowe spotkanie adaptacyjne.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293