Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

UAM rekrutuje od 1 czerwca 2018 roku
Wiadomość, opublikowana 01-06-2018
III Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2019
Wiadomość, opublikowana 26-02-2019

Konkurs odbędzie się w ramach XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz obchodów Jubileuszu 100- lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Zakład Edukacji Artystycznej WSE, zaprasza studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych i doktoranckich wszystkich lat, kierunków i wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, do udziału w III edycji konkursu plastycznego.

Więcej...
Wizyta uczniów z I LO w Lesznie na Wydziale Neofilologii UAM (były Instytut Językoznawstwa) (30.01.2019)
Wiadomość, opublikowana 04-02-2019

W dniu 30 stycznia 2019 roku w gościnne progi Wydziału Neofilologii zawitała grupa 25 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich z Leszna pod opieką pani mgr Roksany Sierackiej i pani mgr Barbary Kosik-Majewskiej. Licealiści spotkali się z wykładowcami byłego Instytutu Językoznawstwa Wydziału Neofilologii UAM.

Więcej...
Prezentacja Instytutu Językoznawstwa Wydziału Neofilologii na targach edukacyjnych „Mój start w przyszłość” w Zespole Szkół w Mogilnie
Wiadomość, opublikowana 18-12-2018

Dnia 7 grudnia 2018 r. dr Jolanta Bachan oraz mgr Karolina Pieniowska gościły na targach edukacyjnych „Mój start w przyszłość” w Zespole Szkół w Mogilnie. Była to okazja do zaprezentowania oferty studiów Instytutu Językoznawstwa oraz promocji Wydziału Neofilologii UAM.

Więcej...
Wykład dr Dominiki Gortych z Wydziału Neofilologii UAM w III LO w Kaliszu
Wiadomość, opublikowana 07-12-2018

W poniedziałek 19 listopada 2018 r. dr Dominika Gortych z Zakładu Kultury Niemieckiego Obszaru Językowego Instytutu Filologii Germańskiej wygłosiła w III LO w Kaliszu wykład gościnny pt. „Mig-Racje, czyli w mig o racjach i narracjach wokół wędrówek ludów. Przykład Niemiec".

Więcej...
„Językoznawcy potrafią więcej, niż tylko mówić obcymi językami” – gościnny wykład dr Jolanty Bachan w Technikum Energetycznym w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 07-12-2018

Dnia 30 listopada 2018r. dr Jolanta Bachan z Instytutu Językoznawstwa Wydziału Neofilologii UAM gościła w Technikum Energetycznym im. Henryka Zygalskiego z wykładem pt. „Językoznawcy potrafią więcej, niż tylko mówić obcymi językami”.

Więcej...
Wyróżnienia dla Ogrodu Botanicznego UAM
Wiadomość, opublikowana 04-12-2018

Listopad był dla nas miesiącem szczególnym - Ogród Botaniczny UAM otrzymał dwa wyróżnienia. Pamiątkowy medal z okazji 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu (Ogród Botaniczny UAM współpracuje z ODN w zakresie edukacji przyrodniczej) oraz medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za szczególne zasługi w efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża (Każdego roku podczas "Majówki w Botaniku" 1-3 maja w Ogrodzie stacjonuje krwiobus - mobilny punkt poboru krwi).

Więcej...
Nagroda miasta Aalen dla prof. Ilony Koutny z Wydziału Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 31-10-2018

Z radością informujemy, że dr hab. Ilona Koutny, prof. UAM, została uhonorowana nagrodą miasta Aalen za krzewienie języka i kultury esperantystycznej (Aalener Esperanto-Kulturpreis).

Więcej...
Koncert „5 stron świata” w wykonaniu Supergrupy Wydziału Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 30-10-2018

11 października w Ceglarni w Jarosławkach odbył się koncert Supergrupy Wydziału Neofilologii pod hasłem "5 stron świata". Wydarzenie promujące Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w szczególności Wydział Neofilologii UAM, zorganizowało Centrum Kultury Książ Wielkopolski. Było ono wynikiem współpracy obydwu instytucji, aktywnie promujących ideę różnorodności kulturowej, otwartości i tolerancji.

Więcej...
Finał "Akcji-integracji" - podsumowanie
Wiadomość, opublikowana 29-10-2018

7 maja na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbył się finał "Akcji-integracji". Wszystkie działania skupione wokół projektu o tej nazwie miały nadrzędny cel: zwiększyć świadomość społeczności akademickiej na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni uniwersyteckiej.

Więcej...
Miejsca wspólne w Życiu Uniwersyteckim
Wiadomość, opublikowana 26-09-2018

Październikowy numer Życia Uniwersyteckiego akcentuje „Miejsca wspólne” czterech uczelni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza , Uniwersytetu Medycznego , Uniwersytetu Przyrodniczego i Akademii Wychowania Fizycznego.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293