Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

Nabór na XI edycję Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Rosyjskiego
Wiadomość, opublikowana 19-07-2016

Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań, pok. 7B) prowadzi nabór na XI edycję Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Rosyjskiego w roku akademickim 2016/2017. Warunkiem przyjęcia na studia, które trwają 2 semestry, jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich filologii rosyjskiej. Z kandydatami, którzy ukończyli inną specjalność niż filologia rosyjska zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca poziom znajomości języka rosyjskiego.

Więcej...
Oferta stypendialna w programie Opus 10 dla studentów na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 15-07-2016

Oferta stypendialna w programie OPUS 10 dla 2 studentów w Zakładzie Chemii Materiałów na Wydziale Chemii, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Kolejny sukces pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki
Wiadomość, opublikowana 01-07-2016

Zespół reprezentujący Wydział Matematyki i Informatyki  UAM, w składzie dr Marcin Junczys-Dowmunt oraz mgr Roman Grundkiewicz, zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie pod nazwą Automatic Post-Editing Task.

Więcej...
Sukces studentki Wydziału Matematyki i Informatyki
Wiadomość, opublikowana 28-06-2016

Studentka Wydziału Matematyki i Informatyki pani Aleksandra Maria Ostrowska otrzymała pierwszą nagrodę za najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki za rok 2015 w konkursie im. Anny Zofii Krygowskiej Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Więcej...
Nowość! Studia Podyplomowe Aktywizacja Młodzieży – Zarządzanie Projektami W Obszarze Ekonomii Społecznej Rekrutacja Trwa!
Wiadomość, opublikowana 27-06-2016

Rozpoczęła się rekrutacja na nowy kierunek studiów podyplomowych Aktywizacja młodzieży – zarządzanie projektami w obszarze ekonomii społecznej realizowany na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Polsko-niemiecki podręcznik historii (Berlin, 22 czerwca 2016)
Wiadomość, opublikowana 27-06-2016

Uroczystym obchodom 25-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie, których finałem było wspólne posiedzenie rządów Polski i Niemiec w Berlinie 22 czerwca, towarzyszył niezwykły akcent. Było nim zamknięcie pierwszego etapu wspólnego, polsko-niemieckiego projektu „podręcznik historii”.

Więcej...
Wydział Anglistyki liderem w statystkach grantowych NCN za 2015 rok!
Wiadomość, opublikowana 27-06-2016

Wydział Anglistyki liderem w statystykach grantowych NCN za 2015 rok!

Więcej...
Nowe specjalności na kierunku pedagogika (studia II stopnia)
Wiadomość, opublikowana 24-06-2016

Na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM utworzono trzy nowe specjalności na studiach II stopnia: Projektowanie edukacyjne (tryb stacjonarny), Resocjalizacja dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie (tryb stacjonarny i niestacjonarny) oraz Resocjalizacja z elementami kryminologii (tryb stacjonarny i niestacjonarny).

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 23-06-2016

Zapraszamy do lektury „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl.

Więcej...
Stypendia Fundacji CANON
Wiadomość, opublikowana 22-06-2016

Fundacja Canon oferuje stypendia badawcze do Japonii pracownikom naukowym, którzy posiadają tytuł doktora oraz absolwentom ze stopniem magistra ze wszystkich dyscyplin naukowych.

Więcej...
Badanie opinii na temat projektu telewizji internetowej UAM.TV
Wiadomość, opublikowana 16-06-2016
Szanowni Państwo, Projekt Naukowej Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej UAM.TV kończy w lipcu etap próbnej emisji. Dlatego, aby przygotować się do kolejnego etapu, chcieliśmy lepiej poznać oczekiwania i preferencje naszych aktualnych i potencjalnych odbiorców.
Więcej...
Komunikacja europejska w krajowej czołówce rankingu PERSPEKTYWY 2016!
Wiadomość, opublikowana 13-06-2016

Prestiżowy ranking potwierdził, że w niewielkim Gnieźnie można studiować na najwyższym poziomie. Instytut Kultury Europejskiej UAM znalazł się na 8 miejscu wśród jednostek akademickich, prowadzących studia z zakresu komunikacji i dziennikarstwa! Plasując się w pierwszej dziesiątce rankingu znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie, o wiele większych wydziałów ze znakomitymi tradycjami.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293