Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

Publikacja "Badania Naukowe UAM | Research AMU"
Wiadomość, opublikowana 03-02-2017

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją dotyczącą badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (publikacja dostępna także online).

Więcej...
Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów w Instytucie Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii
Wiadomość, opublikowana 26-01-2017

23 stycznia 2017 r. Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum w Jerzykowie, Gimnazjum Nr IV w Poznaniu oraz Piątkowskiej Szkoły Społecznej w Poznaniu.

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 25-01-2017

Zapraszamy do lektury „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl

Więcej...
Noc Biologów - relacja z wydarzenia
Wiadomość, opublikowana 17-01-2017

Dnia 13 stycznia 2017 roku na Wydziale Biologii UAM oraz w Ogrodzie Botanicznym życie tętniło pod znakiem „Nocy Biologów”. Ta trwająca od sześciu lat impreza edukacyjna jest skierowana do wszystkich, których fascynuje „Mikro i Makroświat Biologa”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Nocy Biologów na UAM.

Więcej...
Egzamin Certyfikatowy w Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców
Wiadomość, opublikowana 16-01-2017

Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców we współpracy z Państwową Komisją Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego organizuje egzaminy certyfikatowe, poświadczające znajomość języka polskiego jako obcego. Egzaminy będą odbywały się cyklicznie w terminach ustalonych przez Państwową Komisję. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://certyfikatpolski.edu.pl/).

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 13-12-2016

Zapraszamy do lektury „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl

Więcej...
Projekt Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej realizowany na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Wiadomość, opublikowana 07-12-2016

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu realizowany jest projekt „Poland and Hungary in the era of political transformation – directions for developing political system and civil society”. Projekt jest finansowany z Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej, będącego efektem umowy o współpracy pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych Węgier (www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/hu) oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP (www.msz.gov.pl). Celem programu jest wspieranie współpracy pomiędzy społeczeństwem węgierskim a społeczeństwem polskim, ze szczególnym uwzględnieniem przyjaznej współpracy między młodymi ludźmi obu krajów.

Więcej...
"Inżynieria kosmiczna" - nowy kierunek studiów podyplomowych
Wiadomość, opublikowana 05-12-2016

Politechnika Poznańska wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na studia podyplomowe "Inżynieria Kosmiczna", które jako nowy, innowacyjny kierunek studiów stanowi odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie rozwijającego się w Polsce sektora kosmicznego. W ramach studiów podyplomowych chcemy Państwu zaproponować ciekawe zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone na Politechnice Poznańskiej, jak również w Instytucie Obserwatorium Astronomiczne UAM.

Więcej...
Uniwersyteckie Wykłady na Zamku. "Historia i błądzenie"
Wiadomość, opublikowana 30-11-2016

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na trzecie spotkanie w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęcone w tym roku kwestii błędu. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Tomasz Schramm z Wydziału Historycznego UAM, który spojrzy na błąd z punktu widzenia historyka. Tytuł wykładu to : Historia i błądzenie

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 25-11-2016

Zapraszamy do lektury listopadowego „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl

Więcej...
Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2016!
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Popularyzator Nauki to konkurs, w którym nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Więcej...
Interaktywna lekcja pokazowa w Instytucie Filologii Germańskiej UAM w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki „na bis”
Wiadomość, opublikowana 16-11-2016

14 listopada br. Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, Gimnazjum w Zespole Szkół w Pobiedziskach, Gimnazjum w Jerzykowie, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum Nr IV w Poznaniu, Gimnazjum im. Dąbrówki w Poznaniu, z Zespołu Szkół Jerka oraz Zespołu Szkół Krzywiń.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293