Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

Wykład otwarty dla uczniów w Instytucie Filologii Germańskiej (Wydział Neofilologii)
Wiadomość, opublikowana 07-06-2016

6 czerwca 2016 r. Instytut Filologii Germańskiej gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, z Gimnazjum w Zespole Szkół w Pobiedziskach, Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum w Jerzykowie oraz z Gimnazjum nr 58 i Gimnazjum nr 4 w Poznaniu.

Więcej...
Tytuł Laureata i Puchar w Konkursie TECHNICUS 2016 dla publikacji "Eksperymentalna analiza modalna gitar i skrzypiec"
Wiadomość, opublikowana 06-06-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z przyjemnością informuje, że podczas VII Warszawskich Targów Książki Jury Konkursu TECHNICUS, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, wyłoniło laureatów tegorocznej edycji. W kategorii Książka Techniczna tytuł Laureata i Puchar FSNT-NOT Jury przyznało monografii prof. UAM dr hab. Ewy Skrodzkiej pt. "Eksperymentalna analiza modalna gitar i skrzypiec".

Więcej...
Nagroda w Konkursie ACADEMIA 2016 dla dwutomowej edycji „Historia polskiego filmu dokumentalnego”
Wiadomość, opublikowana 06-06-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z radością informuje, że w tegorocznym Konkursie ACADEMIA Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla Najlepszej Publikacji Akademickiej w Dziedzinie Nauk Społecznych i Humanistycznych przypadła dwutomowej edycji „Historia polskiego filmu dokumentalnego”, która składa się z autorskiego opracowania prof. Małgorzaty Hendrykowskiej (tom: 1896–1944) oraz tomu zbiorowego pod redakcją prof. Małgorzaty Hendrykowskiej (tom: 1945–2014).

Więcej...
Kolejny sukces studentów Wydziału Matematyki i Informatyki
Wiadomość, opublikowana 06-06-2016

W dniu 17 maja 2016 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się konkurs pod nazwą „Modelowanie rynku energii” o nagrodę Prezesa Zarządu Enea SA, zorganizowany wspólnie przez Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przy wsparciu Enea SA oraz Enea Trading.

Więcej...
Profesor Waldemar Szczerbiński wykładał w Izraelu
Wiadomość, opublikowana 01-06-2016

Ksiądz prof. UAM dr hab. Waldemar Szczerbiński, kierownik Zakładu Kultury Judaizmu Europejskiego w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie wygłosił w semestrze letnim cykl wykładów na zaprzyjaźnionym uniwersytecie w Izraelu. Ksiądz profesor został zaproszony jako visiting professor przez władze Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu w Ariel.

Więcej...
Nowa specjalność - geoanaliza społeczno-ekonomiczna na kierunku Geografia
Wiadomość, opublikowana 31-05-2016

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych od najbliższego roku akademickiego (2016/2017) uruchamiamy nową specjalność geoanaliza społeczno-ekonomiczna na kierunku geografia, który ma wieloletnią tradycję na naszym uniwersytecie. Na tą specjalność odbędzie się odrębna rekrutacja kandydatów na studia licencjackie. Studia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, a absolwent uzyskuje wiedzę i umiejętności umożliwiające mu pełnienie funkcji analityka zjawisk społeczno-ekonomicznych w wymiarze przestrzennym.

Więcej...
Sukces pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki
Wiadomość, opublikowana 30-05-2016

Zespół składający się z dra Marcina Junczysa-Dowmunta oraz mgra Tomasza Dwojaka (Wydział Matematyki i Informatyki) zajął I miejsce w konkursie na opracowanie automatycznego systemu tłumaczenia wiadomości prasowych z języka rosyjskiego na język angielski.

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 30-05-2016

Zapraszamy do lektury majowego numeru  „Życia Uniwersyteckiego ”. Nowy numer jest już  na stronie http://www.zycie.amu.edu.pl

Więcej...
Prof. zw. dr hab. Leszek Mrozewicz na maturze z historii
Wiadomość, opublikowana 23-05-2016

Fragment książki Dyrektora Instytutu Kultury Europejskiej prof. zw. dra hab. Leszka Mrozewicza ("Historia powszechna. Starożytność", Poznań 1999, s. 229–230) został wykorzystany w arkuszu egzaminacyjnym tegorocznej matury z historii (s.3, zadanie 3).Panu Profesorowi gratulujemy, a tegorocznych Abiturientów zapraszamy do IKE, gdzie wykładają klasycy!
Arkusz maturalny

Więcej...
Pierwsze Igrzyska Akademickie w IKE
Wiadomość, opublikowana 04-05-2016

Dwudziestego siódmego kwietnia 2016 roku w Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbyły się I Gnieźnieńskie Igrzyska Akademickie z wiedzy o cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Pomysłodawcami i organizatorami Igrzysk byli dr Monika Kubiaczyk i prof. UAM dr hab. Filip Kubiaczyk. Igrzyska były skierowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej...
Prof. zw. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk ponownie wybrana na Dziekana Anglistyki
Wiadomość, opublikowana 29-04-2016

Elektorzy Wydziału Anglistyki dokonali 29.04.2016 reelekcji prof. zw. dr hab. Katarzyny Dziubalskiej-Kołaczyk na Dziekana Wydziału Anglistyki.

Więcej...
Poznań naszych marzeń - konkurs
Wiadomość, opublikowana 27-04-2016

Miasto Poznań oraz Gazeta Wyborcza zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Poznań naszych marzeń".

Konkurs adresowany jest do różnych grup wiekowych, w tym studentów. Jest okazją do zaprezentowania własnej wizji miasta marzeń, wytworzonej w ramach pracy zespołowej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293