Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

Nowe specjalności na kierunku pedagogika (studia II stopnia)
Wiadomość, opublikowana 24-06-2016

Na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM utworzono trzy nowe specjalności na studiach II stopnia: Projektowanie edukacyjne (tryb stacjonarny), Resocjalizacja dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie (tryb stacjonarny i niestacjonarny) oraz Resocjalizacja z elementami kryminologii (tryb stacjonarny i niestacjonarny).

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 23-06-2016

Zapraszamy do lektury „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl.

Więcej...
Stypendia Fundacji CANON
Wiadomość, opublikowana 22-06-2016

Fundacja Canon oferuje stypendia badawcze do Japonii pracownikom naukowym, którzy posiadają tytuł doktora oraz absolwentom ze stopniem magistra ze wszystkich dyscyplin naukowych.

Więcej...
Badanie opinii na temat projektu telewizji internetowej UAM.TV
Wiadomość, opublikowana 16-06-2016
Szanowni Państwo, Projekt Naukowej Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej UAM.TV kończy w lipcu etap próbnej emisji. Dlatego, aby przygotować się do kolejnego etapu, chcieliśmy lepiej poznać oczekiwania i preferencje naszych aktualnych i potencjalnych odbiorców.
Więcej...
Komunikacja europejska w krajowej czołówce rankingu PERSPEKTYWY 2016!
Wiadomość, opublikowana 13-06-2016

Prestiżowy ranking potwierdził, że w niewielkim Gnieźnie można studiować na najwyższym poziomie. Instytut Kultury Europejskiej UAM znalazł się na 8 miejscu wśród jednostek akademickich, prowadzących studia z zakresu komunikacji i dziennikarstwa! Plasując się w pierwszej dziesiątce rankingu znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie, o wiele większych wydziałów ze znakomitymi tradycjami.

Więcej...
Wykład otwarty dla uczniów w Instytucie Filologii Germańskiej (Wydział Neofilologii)
Wiadomość, opublikowana 07-06-2016

6 czerwca 2016 r. Instytut Filologii Germańskiej gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, z Gimnazjum w Zespole Szkół w Pobiedziskach, Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum w Jerzykowie oraz z Gimnazjum nr 58 i Gimnazjum nr 4 w Poznaniu.

Więcej...
Tytuł Laureata i Puchar w Konkursie TECHNICUS 2016 dla publikacji "Eksperymentalna analiza modalna gitar i skrzypiec"
Wiadomość, opublikowana 06-06-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z przyjemnością informuje, że podczas VII Warszawskich Targów Książki Jury Konkursu TECHNICUS, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, wyłoniło laureatów tegorocznej edycji. W kategorii Książka Techniczna tytuł Laureata i Puchar FSNT-NOT Jury przyznało monografii prof. UAM dr hab. Ewy Skrodzkiej pt. "Eksperymentalna analiza modalna gitar i skrzypiec".

Więcej...
Nagroda w Konkursie ACADEMIA 2016 dla dwutomowej edycji „Historia polskiego filmu dokumentalnego”
Wiadomość, opublikowana 06-06-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z radością informuje, że w tegorocznym Konkursie ACADEMIA Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla Najlepszej Publikacji Akademickiej w Dziedzinie Nauk Społecznych i Humanistycznych przypadła dwutomowej edycji „Historia polskiego filmu dokumentalnego”, która składa się z autorskiego opracowania prof. Małgorzaty Hendrykowskiej (tom: 1896–1944) oraz tomu zbiorowego pod redakcją prof. Małgorzaty Hendrykowskiej (tom: 1945–2014).

Więcej...
Kolejny sukces studentów Wydziału Matematyki i Informatyki
Wiadomość, opublikowana 06-06-2016

W dniu 17 maja 2016 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się konkurs pod nazwą „Modelowanie rynku energii” o nagrodę Prezesa Zarządu Enea SA, zorganizowany wspólnie przez Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przy wsparciu Enea SA oraz Enea Trading.

Więcej...
Profesor Waldemar Szczerbiński wykładał w Izraelu
Wiadomość, opublikowana 01-06-2016

Ksiądz prof. UAM dr hab. Waldemar Szczerbiński, kierownik Zakładu Kultury Judaizmu Europejskiego w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie wygłosił w semestrze letnim cykl wykładów na zaprzyjaźnionym uniwersytecie w Izraelu. Ksiądz profesor został zaproszony jako visiting professor przez władze Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu w Ariel.

Więcej...
Nowa specjalność - geoanaliza społeczno-ekonomiczna na kierunku Geografia
Wiadomość, opublikowana 31-05-2016

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych od najbliższego roku akademickiego (2016/2017) uruchamiamy nową specjalność geoanaliza społeczno-ekonomiczna na kierunku geografia, który ma wieloletnią tradycję na naszym uniwersytecie. Na tą specjalność odbędzie się odrębna rekrutacja kandydatów na studia licencjackie. Studia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, a absolwent uzyskuje wiedzę i umiejętności umożliwiające mu pełnienie funkcji analityka zjawisk społeczno-ekonomicznych w wymiarze przestrzennym.

Więcej...
Sukces pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki
Wiadomość, opublikowana 30-05-2016

Zespół składający się z dra Marcina Junczysa-Dowmunta oraz mgra Tomasza Dwojaka (Wydział Matematyki i Informatyki) zajął I miejsce w konkursie na opracowanie automatycznego systemu tłumaczenia wiadomości prasowych z języka rosyjskiego na język angielski.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293