Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 25-02-2016

Zapraszamy do lektury „Życia Uniwersyteckiego” nowy numer jest już dostępny na naszej stronie internetowej www.zycie.amu.edu.pl.

Więcej...
OGÓLNOPOLSKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PROJEKTÓW „Projekt: zapraszam w moje strony”
Wiadomość, opublikowana 25-02-2016

Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie ogłasza międzyszkolny, ogólnopolski konkurs poświęcony idei odkrywania i zachowywania dziedzictwa kulturowego regionu w oparciu o ideę aktywnej turystyki. Turystyka kulturowa i dziedzictwo kulturowe to dwa nieodłączne i wspierające się fundamenty, które w swojej istocie odwołują się zarówno do chwalebnej przeszłości jak i do najbliższej przyszłości, której miarą będzie nasza troska o zachowanie wartości pozostawionych przez naszych przodków. Zainteresowanie własnym regionem, jego dziejami, zabytkami historycznymi i naturalnymi to nie tylko pasja, ale również możliwy kierunek kariery zawodowej, jeżeli znajdzie swoje przełożenie w postawie promującej turystykę regionalną. Takie założenie towarzyszy prowadzonemu przez Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie kierunkowi studiów: projektowanie kultury. Kierunek ten ma charakter praktyczny i posiada dwie specjalności: promocja dziedzictwa kulturowego oraz animacja ruchu turystycznego. Ogłaszany konkurs odwołuje się do idei stojących u podstaw twórczo zorientowanych postaw wobec przeszłości, dziedzictwa kulturowego i rozwoju potencjału turystycznego. Zapraszamy do niego wszystkich uczniów, którzy pragną podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi turystycznych walorów swojego regionu, dostrzegają możliwość ich rozwinięcia i mają na to własny pomysł. Czekamy na projekty, które przysłużą się do wzbogacenia wiedzy na temat własnego regionu, okolicy, czy miejsca zamieszkania i ich promocji.

Więcej...
UAM na portalach społecznościowych
Wiadomość, opublikowana 17-02-2016

Zapraszamy do odwiedzania kanałów UAM na portalach społecznościowych!

Więcej...
Drzwi Otwarte na Wydziale Neofilologii
Wiadomość, opublikowana 08-02-2016
Wydział Neofilologii zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się 27 lutego 2016 r. od godz. 10:00 w Collegium Novum (Al. Niepodległości 4). Szczegółowy plan wydarzenia w załączniku. Więcej...
Komunikat Pływalni Uniwersyteckiej - godziny karnetowe
Wiadomość, opublikowana 29-01-2016
Informujemy, że jak co roku w czasie przerwy semestralnej od 1 lutego do 21 lutego 2016 r. można skorzystać z Pływalni na karnety i bilety w godzinach podanych w załączonych tabelach. Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 19-01-2016

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Życia Uniwersyteckiego”. Miesięcznik jest już dostępny na stronie: www.zycie.amu.edu.pl.

Więcej...
Publikacja: Żydzi w Europie Wschodniej. Drogi asymilacji
Wiadomość, opublikowana 18-01-2016

W styczniu 2016 roku ukazała się w Wielkiej Brytanii monografia zatytułowana Jews in Eastern Europe: Ways of Assimilation (Żydzi w Europie Wschodniej. Drogi asymilacji). Książka została wydana nakładem znanego wydawnictwa  naukowego, Cambridge Scholars Publishing. Redaktorami publikacji oraz autorami „Wprowadzenia” są ks. prof. UAM dr hab. Waldemar Szczerbiński oraz dr Katarzyna Kornacka-Sareło, pracownicy Zakładu Kultury Judaizmu Europejskiego w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Więcej...
Komunikat Pływalni Uniwersyteckiej - godziny karnetowe
Wiadomość, opublikowana 14-01-2016
Nowa tabela z godzinami do wykorzystania dla osób korzystających z karnetów i biletów od 14 stycznia 2016 dostępna w załączniku. Więcej...
Komunikat Pływalni Uniwersyteckiej - zawody pływackie
Wiadomość, opublikowana 14-01-2016

W dniu 23 stycznia (sobota) 2016 r. w godz. 10:00 - 14:00 odbędą się zawody Pływackie: Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski – 1 rzut. Osoby korzystające z karnetów i biletów w sobotę w tym czasie proszone są o przyjście w godzinach późniejszych.

Więcej...
Wykład otwarty dla gimnazjalistów na Wydziale Neofilologii
Wiadomość, opublikowana 13-01-2016

 11 stycznia 2016 r. Instytut Filologii Germańskiej gościł uczniów z Gimnazjum w Jerzykowie oraz z Gimnazjum Nr 58 i Gimnazjum Nr 60 w Poznaniu.

Więcej...
Studenci z Ukrainy i Rosji stypendystami Fundacji Rumak
Wiadomość, opublikowana 12-01-2016

Spotkanie opłatkowe studentów i pracowników Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie uświetnili swoją obecnością duszpasterz akademicki oraz przedstawiciele władz Miasta i Powiatu gnieźnieńskiego. Program artystyczny przygotowany został przez studentów i pracowników IKE. Ważnym elementem spotkania było wręczenie stypendiów ufundowanych studentom IKE przez Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A. i Fundację Rumak, reprezentowaną przez Prezesa Rafała Jerzego.

Więcej...
Gnieźnieńskie Dni Judaizmu 2016
Wiadomość, opublikowana 29-12-2015

Serdecznie zapraszamy na Gnieźnieńskie Dni Judaizmu 2016, które odbywać się będą w dniach 12 do 19 stycznia 2016 w Gnieźnie, między innymi w Instytucie Kultury Europejskiej UAM. Program wydarzenia w załączniku.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293