Strona: Kandydat UAM - Wszystkie wiadomości

Główna treść strony

Wszystkie wiadomości

Projekt Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej realizowany na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Wiadomość, opublikowana 07-12-2016

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu realizowany jest projekt „Poland and Hungary in the era of political transformation – directions for developing political system and civil society”. Projekt jest finansowany z Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej, będącego efektem umowy o współpracy pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych Węgier (www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/hu) oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP (www.msz.gov.pl). Celem programu jest wspieranie współpracy pomiędzy społeczeństwem węgierskim a społeczeństwem polskim, ze szczególnym uwzględnieniem przyjaznej współpracy między młodymi ludźmi obu krajów.

Więcej...
"Inżynieria kosmiczna" - nowy kierunek studiów podyplomowych
Wiadomość, opublikowana 05-12-2016

Politechnika Poznańska wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na studia podyplomowe "Inżynieria Kosmiczna", które jako nowy, innowacyjny kierunek studiów stanowi odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie rozwijającego się w Polsce sektora kosmicznego. W ramach studiów podyplomowych chcemy Państwu zaproponować ciekawe zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone na Politechnice Poznańskiej, jak również w Instytucie Obserwatorium Astronomiczne UAM.

Więcej...
Uniwersyteckie Wykłady na Zamku. "Historia i błądzenie"
Wiadomość, opublikowana 30-11-2016

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na trzecie spotkanie w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęcone w tym roku kwestii błędu. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Tomasz Schramm z Wydziału Historycznego UAM, który spojrzy na błąd z punktu widzenia historyka. Tytuł wykładu to : Historia i błądzenie

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 25-11-2016

Zapraszamy do lektury listopadowego „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl

Więcej...
Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2016!
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Popularyzator Nauki to konkurs, w którym nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Więcej...
Interaktywna lekcja pokazowa w Instytucie Filologii Germańskiej UAM w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki „na bis”
Wiadomość, opublikowana 16-11-2016

14 listopada br. Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, Gimnazjum w Zespole Szkół w Pobiedziskach, Gimnazjum w Jerzykowie, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum Nr IV w Poznaniu, Gimnazjum im. Dąbrówki w Poznaniu, z Zespołu Szkół Jerka oraz Zespołu Szkół Krzywiń.

Więcej...
International Student Satisfaction Awards 2016 - UAM in the lead! Międzynarodowy ranking uczelni przyjaznych studentom zagraniczym - UAM w czołówce!
Wiadomość, opublikowana 14-11-2016
Wykład Ambasadora Republiki Włoskiej w Warszawie Alessadro De Pedysa
Wiadomość, opublikowana 10-11-2016
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Instytut Filologii Romańskiej zapraszają na wykład Ambasadora Republiki Włoskiej w Warszawie Alessadro De Pedysa:  “United we stand… Or not? Migrations, austerity and security threats: how the international scenario and misguided European policies are derailing the EU project”. Wykład odbędzie się w 16 listopada w auli WNPiD o godz. 11:30. Więcej...
Komunikat pływalni
Wiadomość, opublikowana 08-11-2016

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.11.2016 (sobota) w godzinach od 10:00 do 13:00 odbędą się zawody - Mistrzostwa Studentów I lat w Pływaniu.  Osoby korzystające z karnetów w tym czasie proszone są o przyjście w godzinach późniejszych. Od dnia 14.11.2016 do 20.11.2016r zostanie wprowadzony nowy rozkład dostępnych wejść na karnety i bilety.

Więcej...
„M jak Marsylia” - wystawa fotografii Karoliny Fabiś
Wiadomość, opublikowana 07-11-2016

Gwarne bulwary, wielkie kościoły, wąskie strome uliczki w klimatycznej dzielnicy Le Panier, niezapomniana atmosfera Starego Portu, zapierające dech w piersiach widoki.  Skąpana w słońcu Marsylia. Drugie co do wielkości miasto Francji, największy francuski port. Zachwyca swą wielkością, pięknym położeniem i wieloma atrakcjami turystycznymi; jest miastem  barwnym, wielokulturowym z bogatą historią i tradycją.  Jest w niej coś, co przyciąga rzesze turystów z całego świata.

Więcej...
V Dni Poznania w Kilonii
Wiadomość, opublikowana 07-11-2016

W dniach 7-9 listopada br. odbędą się „V Dni Poznania w Kilonii”. Od przeszło 30 lat Uniwersytet im. Christiana Albrechta w Kilonii współpracuje w ramach umowy bilateralnej z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Wyróżnienie w Konkursie Gaudeamus SWSW podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
Wiadomość, opublikowana 07-11-2016

Wydawnictwo Naukowe UAM z przyjemnością informuje, iż w tegorocznej edycji Konkursu Gaudeamus, organizowanego przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, wyróżnienie otrzymała edycja krytyczna Komedii Ignacego Krasickiego przygotowana przez prof. Józefa Tomasza Pokrzywniaka.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293