Opis kierunku
Obejrzyj film i prezentację ze spotkania online dla kandydatów na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=vA9BZ3naGMQ
Governance of Organizations (GOO) to innowacyjny i interdyscyplinarny kierunek dla zainteresowanych zdobyciem unikatowej wiedzy oraz umiejętności w obszarze kierowania i zarządzania organizacjami każdego typu. Działające globalnie i cyfrowo organizacje szukają pracowników o interdyscyplinarnych umiejętnościach i wyposażonych w zestaw kompetencji miękkich. Program studiów licencjackich GOO przygotowuje do podjęcia pracy w szerokim spektrum organizacji (zarówno publicznych, jak i prywatnych) albo kontynuacji nauki na studiach drugiego stopnia.
Kierunek GOO pozwala także na zdobycie dodatkowej orientacji dla absolwentów szkół średnich potrzebujących dalszego rozeznania odnośnie przyszłej ścieżki kariery. Łączenie różnych dyscyplin naukowych i poznanie ich specyficznych metodyk daje możliwość podjęcia świadomego wyboru drogi zawodowej.
Interdyscyplinarny program studiów dzieli się na trzy grupy przedmiotów w obszarach:
- nauk o polityce i administracji,
- nauk prawnych,
- nauk o komunikowaniu społecznym i mediach.
Dodatkowo oferowane są zajęcia kształtujące tzw. umiejętności miękkie, czyli soft skills, takie jak prace projektowe, zarządzanie konfliktami, umiejętności retoryczne, wystąpienia publiczne, wykorzystywanie sztucznej inteligencji (AI) i inne.
Językiem wykładowym jest język angielski, ponadto program studiów przewiduje intensywny kurs języka obcego (preferowany język niemiecki) prowadzący do uzyskania poziomu B2.
Okres zajęć dydaktycznych rozpoczyna się 14 października 2024 r.
Wybrane przedmioty
- Basics of Organization and Management
- Public Law Framework for Organizations
- Self-Presentation and the Art of Public Speaking
- EU Law Framework for Organizations
- Diplomacy and International Relations
- White-Collar Crimes
- Governing and Regulating Emerging Technologies
- Cyber Security in Organizations
Kompetencje absolwenta
Zdobycie umiejętności w ramach dynamicznie rozwijających się i innowacyjnych obszarów takich jak:
- ESG (environment, social, governance);
- Zarządzanie zgodnością (compliance);
- Komunikacja (w tym polityczna i biznesowa);
- Umiejętności językowe (j. angielski i dodatkowy język obcy);
- Umiejętności miękkie tzw. soft skills (prace projektowe, zarządzanie konfliktami, umiejętności retoryczne, wystąpienia publiczne, wykorzystywanie sztucznej inteligencji (AI)).
Perspektywy zawodowe
W sektorze publicznym:
- w różnego rodzaju urzędach, agencjach i innych jednostkach administracyjnych o krajowym i międzynarodowym zasięgu, jak również w strukturach Unii Europejskiej.
W sektorze prywatnym:
- zatrudnienie w różnych działach przedsiębiorstw, kariera możliwa jest ponadto w podmiotach takich jak fundacje, stowarzyszenia czy organizacje pozarządowe.
Kontynuacja kształcenia w ramach kierunku drugiego stopnia. Możliwość wyboru spośród licznych programów studiów magisterskich prowadzonych w różnych krajach, uczelniach i językach.